Google

Wyślij im kartkę!

 
Przeszukaj Internet NaszaKoscierzyna.pl

Forum Dyskusyjne NaszaKoscierzyna.pl

  Artykuły Reklamowe >>

Romantyczny weekend dla dwojga w Warszawie - jak miło spędzić czas razem w stolicy?

Warszawa to miasto, gdzie można spędzić romantyczny weekend z ukochaną osobą. Na pary czekają liczne atrakcje i romantyczne miejsca, gdzie można odpocząć i się zrelaksować. Są to np. malownicze Łazienki Królewskie, ogród BUW, bulwary wiślane.

Osoby mieszkające daleko od Warszawy, aby tam dotrzeć, mogą skorzystać z tanich lotów, jakie odbywają się z różnych miast Polski, np. dla mieszkańców Szczecina i okolic optymalnym rozwiązaniem są loty Goleniów – Warszawa.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Warszawskie Łazienki Królewskie to jedno z najbardziej urokliwych i malowniczych miejsc w stolicy. Spacer wśród pięknych ogrodów i pereł europejskiej architektury sprzyja miłosnym uniesieniom i z pewnością pozwoli wyciszyć się i odpocząć razem z drugą połówką. Jednym z najcenniejszych zabytków Łazienek Królewskich jest wykonany w stylu klasycystycznym Pałac na Wyspie. Odwiedzając obiekt, warto również zobaczyć malowniczą Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki czy amfiteatr, gdzie regularnie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW)

Miłośnicy malowniczych ogrodów mogą także wybrać się na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie znajduje się ogród o łącznej powierzchni przeszło 55 metrów kwadratowych. Jest to jeden z największych w Europie ogrodów usytuowanych na dachu. Składa się z dwóch części. Pierwsza to idealny punkt widokowy, na który warto przyjść o zmierzchu, by podziwiać panoramę miasta o zachodzie słońca, z kolei drugi zawiera przepiękne rzeźby wykonane przez Magdalenę Abakanowicz, czyli znaną polską rzeźbiarkę.

Multimedialny Park Fontann

Jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Warszawie jest również Multimedialny Park Fontann usytuowany na warszawskim Nowym Mieście, na Skwerze Dywizji Pancernej. To rewelacyjne miejsce na romantyczną randkę w okresie od maja do września, kiedy to fontanny są czynne. Park składa się z kompleksu 4 fontann. W sezonie działalności obiektu odbywają się tam regularne i bardzo spektakularne wieczorne pokazy.

Bulwary wiślane

Bulwary nad Wisłą to jedna z popularniejszych atrakcji stolicy, gdzie również warto zabrać drugą połówkę, spędzając romantyczny weekend w Warszawie. To doskonałe miejsce na spacer bądź wycieczkę rowerową. Bulwary wiślane są szczególnie atrakcyjne turystycznie latem, gdyż wówczas na wycieczkowiczów czekają tam kamienne ławy, leżaki czy fantazyjne siedziska z konarów drzew. Na terenie obiektu można korzystać z kajaków, motorówek, a także przepłynąć się promem po Wiśle. W niedalekiej odległości od bulwarów wiślanych znajduje się Muzeum nad Wisłą oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

 

 

 

Reklama: Tuning, Motoryzacja, Samochody | Windykacja należnoœci | Pomorskie Firmy Baza Firm | Tunery Cyfrowe | lampy ostrzegawcze federal signal | portfel24.eu pożyczki